Kolacja z Robertem Makłowiczem w The Time

Restauracja The Time odczarowała piątek 13. kwietnia. Wyjątkowa kolacja degustacyjna zainaugurowała nowe, sezonowe menu. Za to co znalazło się na talerzach tego pięknego, wiosennego wieczora odpowiadał Head Chef Restauracji The Time - Adrian Pilarczyk. Natomiast za kieliszki, wyjątkowy gość wieczoru – Robert Makłowicz. Specjalnie dobrane do potraw wina z Wino Makłowicz, cieszyły uczestników wieczoru równie jak profesjonalny komentarz oraz tradycyjna spora dawka błyskotliwych anegdot.


Podczas niemal czterogodzinnej podróży po świecie smaków i aromatów goście zdegustowali sześciu dań, amuse bouche oraz petit four.

Kolacja

kOLACJA

Do lekkiej wiosennej sałaty z fetą z sezamie oraz aromatycznym winegretem różanym, podano lekkie, musujące wino Crémant d'Alsace Brut Réserve z Domaine Jean-Marc Bernhard o aromacie owoców i cytrusów.

KolacjaKolacja

KolacjaKolacja

Wyrazistemu carpaccio z bonito z majonezem cytrynowym, pieczoną papryką i sepią towarzyszył pełen ekspresji austriacki Federspiel Vom Stein Riesling rocznik 2015 z piwnic Nikolaihofa.

Kolacja

Ciepła przystawka o szlachetnym smaku kaczki, foie gras i grzybów sparowana została z esencjonalnym aromatem węgierskiego Nagy-Somlói Hárslevelű 2012 z winnic Györgykovács.

Zuba krem

Po przystawkach podano aksamitny krem z kurek z Rieslingiem od Petratur rocznik 2016 o silnie wyczuwalnej mineralnej nucie.

Kolacja

Kolacja

Dorszowi z polentą towarzyszył natomiast nasz rodzimy produkt – Gewurztraminer rocznik 2016. Wino to powstało w obrębie Wzgórz Trzebnickich - kilkanaście kilometrów od Wrocławia dzięki utalentowanym winiarzom: Rafałowi Wesołowskiemu i Grzegorzowi Plantosowi, których winnice zlokalizowane są w miejscowościach Węgrów, Jaksonowice i Krakowiany. 

Kolacja

Kolacja

Aromatyczne danie mięsne – antrykot cielęcy z croquetas z truflą, batatem i szparagami. Jego intensywne smaki zestawione zostały z głębokim, pełnym aromatem czerwonego wina Blaufränkisch rocznik 2013 firmy Moric.

Kolacja

Kolacja

Deser

Na deser Head Chef zaserwował mus czekoladowy z sorbetem jaśminowym, którego smak dopełnił aksamitny Tokai Furmint rocznik 2013 z winnic Henye. Doznania kulinarne ukoronował petit four: makaronik z rabarbarem i truskawką.

Więcej o restauracji The Time na stronie: http://mlynska12.pl/

TEKST: MAGDALENA KACZYŃSKA
ZDJĘCIA: MAŁGORZATA OPALA

 


 

Powiązane