O nas

Food&Friends

FOOD & FRIENDS to magazyn kulinarno-lifestyle’owy stworzony w 2010 przez przyjaciół dla przyjaciół, ceniących sobie wspólne spędzanie czasu w miejscach, gdzie gotowanie i jedzenie ma szczególne znaczenie. Pokazujemy najważniejsze rzeczy dziejące się na stole i wokół niego.

Naszą inspiracją był szwedzki magazyn MAT & VÄNNER. Tak nazywa się nasz skandynawski odpowiednik i stamtąd wywodzą się nasze korzenie. Czasopismo założone w 2004 roku przez zespół znakomitych dziennikarzy i szefów kuchni nadało nowy wymiar prasie kulinarnej w Europie. Magazyn zyskał też uznanie w skandynawskim środowisku branżowym i kilkakrotnie został uhonorowany prestiżową nagrodą Svenska Publishing Priset.

Na naszych łamach prezentujemy najważniejsze postacie świata kuchni, restauracje i ich szefów, którzy wyznaczają globalne trendy. Odwiedzamy również miejsca, które nie aspirują do michelinowskich gwiazdek. Ich właściciele ujęli nas swoją pasją i pomysłem, jak stworzyć miejsce z wyjątkowym jedzeniem i atmosferą. Pokazujemy, jak zmienia się polska kuchnia i gastronomia, pokonujemy tysiące kilometrów, by dotrzeć do nieodkrytych miejsc. Odwiedzamy i promujemy małych lokalnych producentów, którzy nierzadko idąc „pod prąd”, dostarczają najwyższej jakości produkty – „owoce” swej ciężkiej pracy. Co dwa miesiące na 164 stronach prezentujemy reportaże oddające smak i atmosferę ciekawych miejsc. Każda pora roku inspiruje nas, by przygotować dla Czytelników kilkadziesiąt autorskich przepisów. Gotujemy i stylizujemy, a nasze fotografie są na najwyższym poziomie artystycznym.


FOOD & FRIENDS

Dodajemy Smaku do Twojego życia