Akademia Nespresso

Wiedza, pasja i inspiracja. Dla wybitnych szefów kuchni i sommelierów

Parafrazując Andreę Camastrę – szefa kuchni Senses – od najlepszych restauracji oczekujemy nie tylko doskonałych potraw, lecz także pewnego rodzaju doświadczenia. Dla Nespresso właśnie to doświadczenie jest kluczowe w degustowaniu kawy. Partnerstwo z fine diningiem jest naturalną konsekwencją tej filozofii.

Wysoka jakość surowca, powtarzalność smaku w filiżance i profesjonalizm są kluczowe we współpracy z wysoką gastronomią, jednak dla konsumenta niewidoczne. Dlatego dziś idziemy znacznie dalej – ważne jest wprowadzenie kawy jako integralnego elementu całości doświadczenia kulinarnego. Harmonizacja kawy z potrawami, opowiedzenie jej historii, rytuał wyserwowania – to prawdziwe wykorzystanie potencjału filiżanki kawy.

Nespresso
Uczestnicy Nespresso Chef Academy, francuscy szefowie kuchni wyróżnieni trzema gwiazdkami Michelin: Yannick Alléno, Christophe Bacquié, Emmanuel Renaut.

 

Ekscytująca przyszłość kawy w restauracjach wiąże się z tzw. coffee and food pairing. Jest to przemyślane zestawienie kawy z danego terroir z serwowaną potrawą tak, aby degustując kawę do dania, uzyskać nowe, zaskakujące doznania smakowe. Kawa jest nie tylko bogactwem aromatów i smaków, ma także swoją gęstość i konsystencję, temperaturę i posmak. Potrafi zaskakiwać teksturą – syropową, maślną, soczystą, nawet lekko musującą. W tych atrybutach przypomina wino, które dziś w najlepszych restauracjach zawsze się dobiera do menu.

Historie związane z pochodzeniem kawy, ogromny potencjał gastronomiczny, jaki kryje jej bogactwo aromatów i smaku, są fascynujące. Trzeba tylko umieć to pokazać konsumentom. Stąd międzynarodowy kurs kawowy, który Nespresso stworzyło dla szefów kuchni i sommelierów – Chefs Academy oraz Sommelier Academy. W Polsce dedykowany wysokiej gastronomii program szkoleniowy prowadzi Coffee Ambassador Nespresso.

Zobaczcie, jak o swojej współpracy z Nespresso opowiada Yannick Alléno:

Powiązane