Aktualności

MADRYT

MADRYT 1MADRYT 2

 

Niemal równo cztery lata temu Diego Guerrero, hiszpański szef kuchni, wówczas w dwugwiazdkowej restauracji El Club Allard, gościł w Warszawie podczas premierowej edycji Porsche Gourmet Tour. Wspólnie z nagrodzonym wówczas gwiazdką Michelin Modestem Amaro przygotowali niezapomnianą kolację dla kilkudziesięciu wyjątkowych gości. Wówczas też otrzymaliśmy zaproszenie od tego bardzo sympatycznego Hiszpana, by przyjechać do niego i poznać kulinarne oblicze stolicy jego kraju. Gdy dotarliśmy po kilku latach do Madrytu, wiele się zmieniło. Diego Guerrero stał się już nie tylko szefem, ale i restauratorem, a jego jedna z najmodniejszych teraz restauracji w mieście otrzymała właśnie drugą michelinowską gwiazdkę. W miejscach, które Diego nam polecił, trudno było wyczuć, że jeszcze kilka lat temu Hiszpania zmagała się z ogromnym kryzysem. Gastronomicy w Madrycie dużo chętniej optymistycznie patrzą w przyszłość, niż robią rachunek ostatnich chudych lat.

 

Czytaj więcej...

YOUNG CHEF 2018

SP banner

 

Rusza trzecia edycja globalnego poszukiwania talentów przez S.Pellegrino. Najlepszy Młody Szef Kuchni na świecie zostanie wyłoniony przez międzynarodowe jury w czerwcu 2018 roku we Włoszech. Jeżeli jesteś przed trzydziestką i jesteś zatrudniony jako commis/chef/sous chef/chef de partie, to okazja właśnie dla Ciebie by pozostać Talentem Roku! 

NOWY ADRES FOOD & FRIENDS

Nowy adres

 

Po trzech latach rezydowania w Concordii Design, siedziba naszej redakcji przeniosła się do zabytkowej kamienicy przy zbiegu ulic Młyńskiej i Nowowiejskiego. Młyńska 12 to kompleks po gruntownej renowacji i modernizacji, ale przede wszystkim ognisko nowych poznańskich gastronomicznych konceptów. Stąd obecność FOOD & FRIENDS, a wkrótce także za naszą sprawą organizowane będą wydarzenia z udziałem czołowych europejskich szefów kuchni i restauratorów.

NOBELHART & SCHMUTZIG

NOBELHART SCHMUTZIG

 

Nim odwiedziliśmy to miejsce, słyszeliśmy, że nazywane bywa „berlińską Nomą”. Co się kryje za tajemniczymi firankami przy Friedrichstrasse 218?

 

Czytaj więcej...

CRISTALLO

Monopol

 

Monopol, uważany przez wielu za najlepszy hotel Górnego Śląska, znów zadaje szyku, jaki pamiętają już tylko nieliczni
żyjący przedwojenni goście tego miejsca. Ówcześni architekci mogliby chyba pozazdrościć rozwiązań, jakie zastosowali twórcy sztandarowej teraz hotelowej restauracji.

 

 

Czytaj więcej...

TASTE OF SPAIN - KONKURS

Taste of spain

 

Po naszej wizycie w Madrycie nadszedł czas na konkurs w FOOD & FRIENDS! Stwórzcie danie z maksymalnie pieciu składników znanych z hiszpanskiej kuchni i przeslijcie nam zdjecia z przepisem. Autor najlepszej potrawy otrzyma w nagrode nowy Thermomix TM5.

 

Czytaj więcej...

ULUBIONE ADRESY / REKOMENDACJE FOOD & FRIENDS

Ulubione Adresy 2017

 

Ulubione adresy to owoc sześciu lat podróży przez Polskę, to tysiące kilometrów i dziesiątki wspaniałych miejsc, które odwiedziliśmy. Postanowiliśmy – zainspirowani przez was – umożliwić wam poznanie naszych ulubionych miejsc w kraju. Od razu zaznaczamy, że nie jest to żaden ranking stworzony przez inspektorów, a jedynie nasza redakcyjna subiektywna lista adresów, które polecamy. Osobiście poznaliśmy niemal wszystkich właścicieli, szefów kuchni i osoby stojące za sukcesem swoich miejsc i poprosiliśmy ich, by je opisali.

 

 

Czytaj więcej...